Przeskocz do treści
Flow BI

Webinar

Opanuj sztukę raportowania zarządczego

27 czerwca 2024 godz. 14:00, Online

Sprawdź program

PREZENTOWANIE PROGNOZ SPRZEDAŻOWYCH I WYNIKÓW W RAPORTACH ZARZĄDCZYCH

Weź udział w webinarze, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez profesjonalne prezentowanie prognoz sprzedażowych i wyników w raportach zarządczych. Webinar odbywa się przez aplikację Teams - link do spotkania otrzymasz w mailu po rejestracji. Zajęcia są realizowane we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Controllerów (ICV).

Podczas webinaru dowiesz się

  • Na czym polega istota procesu prognozowania w controllingu?
  • Jak wygląda przygotowanie danych prognostycznych?
  • Jak przeprowadza się interpretacje prognoz w raportach zarządczych?
  • Jakie są najlepsze praktyki w procesie prognozowania?
  • Znajdziesz odpowiedź - czym jest prognoza, a czym wersja budżetu?
  • Czym jest różnica między prognozą i prognozą krocząca z wykonaniem (Running Forecast with Actuals)?
  • Case Study: Wykorzystanie standardu IBCS do prezentowania prognoz.
Zarejestruj się
Webinar Flow

DLA KOGO JEST WEBINAR

POSTAW NA ROZWÓJ!

Odkryj, jak stosowanie standardów IBCS i koncepcji Self-Service BI może zrewolucjonizować Twoje podejście do prognozowania i podejmowania decyzji.

Webinar organizujemy dla CFO, dyrektorów finansowych, dyrektorów controllingu, głównych księgowych, controllerów, finansistów oraz managerów zainteresowanych rozwojem nowoczesnego controllingu w swoich organizacjach.

Webinar Flow

PROWADZĄCY

Dołącz do webinaru i ucz się od Dr Tomasza M. Zielińskiego, eksperta z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie controllingu, rachunku kosztów oraz Business Intelligence (BI). Podczas spotkania prowadzący podzieli się swoimi najlepszymi praktykami i wiedzą. Udział w webinarze pomoże Ci udoskonalić prognozowanie i raportowanie w Twojej organizacji.

DR TOMASZ ZIELIŃSKI

Konsultant i partner FLOW

Dyrektor zarządzający ICV Polska, prezes Akademii Controllingu, certyfikowany konsultant IBCS®, ekspert biznesowy, praktyk i konsultant w obszarach controllingu, rachunku kosztów, Business Intelligence (BI) i Artificial Intelligence (AI).

Tomasz Zieliński

TEMATYKA WEBINARU

PRZEKSZTAŁĆ DANE W TRAFNE DECYZJE BIZNESOWE

Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat istoty procesu prognozowania w controllingu, co przełoży się na doskonalenie i skuteczne wdrażanie tego procesu w organizacjach.

PROCES PROGNOZOWANIA
Celem procesu prognozowania jest jak najwcześniejsze zapewnienie informacji o spodziewanych, przyszłych odchyleniach od planu oraz wprowadzanie środków zaradczych ukierunkowanych na ich eliminację. Dzięki prognozowaniu organizacje mogą lepiej wykorzystywać szanse, efektywniej zarządzać ryzykiem i unikać niespodziewanych problemów, co zwiększa ich elastyczność i efektywność operacyjną.
WYKORZYSTANIE STANDARDÓW IBCS
Zastosowanie standardów International Business Communication Standards (IBCS) w raportowaniu prognoz zapewnia spójność i przejrzystość prezentacji danych, co ułatwia zrozumienie i interpretację informacji przez odbiorców. Ponadto, stosowanie IBCS poprawia efektywność komunikacji biznesowej poprzez ujednolicenie formatów raportów, co pozwala na szybsze wykrywanie trendów i podejmowanie lepszych decyzji.
KONCEPCJA SELF-SERVICE BI W PROGNOZOWANIU
Wykorzystanie koncepcji Self-Service BI w prognozowaniu pozwala użytkownikom biznesowym samodzielnie analizować prognozy finansowe bez konieczności angażowania działu controllingu, czy IT. Dzięki temu menedżerowie mogą szybciej samodzielnie dostosowywać swoje działania do aktualnych danych i zmieniających się warunków rynkowych. Takie podejście zwiększa zdolność kadry zarządzającej do reagowania na potencjalne odchylenia i podejmowania lepszych decyzji strategicznych.
RUNNING FORECAST WITH ACTUALS W PRAKTYCE
Prognozowanie kroczące z faktycznym wykonaniem (Running forecast with actuals) łączy rzeczywiste dane z zakończonych okresów z prognozami na przyszłe okresy, co pozwala na dokładniejsze i aktualniejsze przewidywania wyników finansowych. Patrzenie na cały rok sprawozdawczy i ocenianie, jaki wynik będzie osiągnięty na jego koniec jest istotne, ponieważ umożliwia identyfikację potencjalnych odchyleń od planu na wczesnym etapie i wdrażanie odpowiednich działań korygujących, co zwiększa szanse na osiągnięcie zamierzonych w budżecie celów finansowych.

DLACZEGO WARTO

CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W WEBINARZE

Nasz webinar to nie tylko teoria – to praktyczne wskazówki, case studies i najlepsze praktyki, które możesz od razu wdrożyć w swojej organizacji. Nauczysz się, jak efektywnie wykorzystać nowoczesne narzędzia i technologie, aby poprawić dokładność swoich prognoz i szybciej reagować na zmieniające się warunki rynkowe.

ZROZUMIENIE PROCESU PROGNOZOWANIA

Zdobędziesz wiedzę na temat istoty skutecznego procesu prognozowania w controllingu, co pozwoli udoskonalić wdrożenie tego procesu w Twojej organizacji.

SKUTECZNA PREZENTACJA DANYCH PROGNOSTYCZNYCH

Poznając standardy IBCS, zaczniesz tworzyć spójne i przejrzyste raporty zarządcze, które ułatwią interpretację danych prognostycznych i podejmowanie decyzji.

PODNIESIENIE POZIOMU ELASTYCZNOŚCI DZIAŁAŃ

Wdrożysz prognozowanie zorientowane na osiąganie wyznaczanych celów, które będzie lepiej dostosowane do zmieniających się warunków rynkowych.

SAMODZIELNE ANALIZOWANIE PROGNOZ (SELF SERVICE BI)

Poznasz koncepcje Self-Service BI w prognozowaniu co pozwoli na skuteczne wdrażanie tego podejścia w Twojej organizacji.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI I NAJLEPSZE PRAKTYKI

Zapoznasz się z eksperckimi wskazówki i case study IBCS w celu efektywniejszego prognozowania w Twojej organizacji.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

POZNAJ TWÓRCÓW WYDARZENIA

Pomagamy przedsiębiorstwom odnajdywać wzorce, rozumieć trendy i podejmować trafne decyzje biznesowe. Wierzymy, że w dobie cyfrowej transformacji, umiejętne wykorzystanie danych to klucz do sukcesu. Webinar realizowany jest we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Controllerów (ICV).

Akademia Controllingu
ICV